dehb4_1

İş Hayatı


Yetişkin bir DEHB’liyseniz “organizasyon becerileri olan, insan ilişkilerinde başarılı, zaman yönetimini bilen, muhakeme yeteneği kuvvetli” elemanlar aranan iş ilanları en başından moralinizi bozuyor olabilir. Haklısınız hiç kimse geç kalan, raporun içinde kaybolup toparlayamayan, toplantılarda söz almadan lafa atlayan birisini işe almak istemez.  Ama DEHB’li olduğunuzu biliyorsanız ve gerekli tedbirleri alıyorsanız, yaratıcılığınız, enerjiniz, bambaşka bakış açınız ile işyerinde harikalar yaratabilirsiniz. Öncelikle DEHB’li olarak size uygun olan işleri bilmenizde fayda var. Bu blog yazımıza ve bu blog yazımıza bir göz atın.

 

İşe girdikten sonra ofiste DEHB’yi alt etmek için neler yapabilirsiniz:

 

Is Hayati

DEHB’li olduğunuzun iş arkadaşlarınızca bilinmesini istemiyor olabilirsiniz. Bu en doğal hakkınız. Ama dikkatsizlik, dürtüsellik, organizasyon becerilerinde sıkıntılar baş gösterdikçe, tembel, beceriksiz, sorumsuz gibi tepkiler almayı göze almak istemiyorsanız durumunuzu en azından yöneticinizle paylaşmanızı tavsiye ederiz.  Böylece, sizin işleri düzgün yapmak için çaba gösterdiğinize inanır ve size destek verebilir, uygun koşulları sağlayabilir.  Bu bilgilendirmeyi  “Bende Dikkat Eksikliği var” şeklinde yapmayın. Kendinizi iyi tanıyın. Yaşayabileceğiniz olası sıkıntıları ve bunlara karşı tedbir önerilerinizi paylaşın.

 

Aslında işin sırrı kendini tanıyıp kaynakları doğru kullanmakta…

Paylaş!

İZ KOÇLUK - Adres: Adnan Saygun Caddesi Vişne Çıkmazı Sokak Gündeş Sitesi Pelin Apt. B Blok No:7 Daire:7 Kat:3 Ulus / Beşiktaş / İstanbul
Tel: 0(212) 257 04 05 Gsm: 0(543) 224 57 25 - iz@izkocluk.com


Bu web sayfası İz Koçluk tarafından hazırlanmıştır. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi amaçlı kullanılamaz.

Bizi Takip Edin! facebook twitter